Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

by pomagać mieszkańcom miasta

Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarium

Piątek 18 października 2019

Imieniny: Hanny, Klementyny, Lukasza

Narzędzia

czcionka: domyślna | średnia | duża | kontrast Zmień kontrast

Usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika

Dofinansowanie usług tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika

 

Ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mogą być finansowane usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika.

O dofinansowanie takie mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności. Dofinansowanie nie może obejmować kosztów zadania poniesionych przed przyznaniem środków finansowych i zawarciem umowy o dofinansowanie ze środków PFRON.

Dofinansowanie może nastąpić na pisemny wniosek złożony w tut. Ośrodku. Wniosek jest rozpatrywany niezwłocznie, nie dłużej jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia kompletnego wniosku. OPS informuje wnioskodawcę o sposobie rozpatrzenia wniosku w terminie 10 dni od dnia jego rozpatrzenia.

Wysokość dofinansowania usług tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika nie może być wyższa niż 2% przeciętnego wynagrodzenia za godzinę jej świadczenia.

Tłumacza wskazuje osoba niepełnosprawna. Usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika może wykonywać osoba, która jest tłumaczem zarejestrowanym w rejestrze Wojewody.

Druki wniosków dostępne są w pokojach nr 4  i  23 tut. Ośrodka lub na stronie internetowej w zakładce: Wnioski do pobrania.

 

 

Przygotowała: Hanna Filusz


Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej

Następny projektPoprzedni projekt

Kontakt

Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku
44-200 Rybnik, ul. Żużlowa 25,
tel.: (32) 42-211-11
email: ops@opsrybnik.pol.pl

Pozostałe informacje


Strona Przyjazna Niewidomym
Serwis http://opsrybnik.nazwa.pl spełnia wytyczne o dostępności WAI: A (WCAG 1.0 Priorytet 1) oraz Section 508.
2019 Copyright by OPS Rybnik
Agencja IArt