Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

by pomagać mieszkańcom miasta

Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarium

Niedziela 15 grudnia 2019

Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Narzędzia

czcionka: domyślna | średnia | duża | kontrast Zmień kontrast

Archiwum wydarzeń

Prezentacja konkursowa - Gmina przyjazna rodzinie (ppsx)Material z dzialalnosci Zespolu - Gmina przyjazna rodzinie
Warsztaty dla dzieci i młodzieży – w okresie ferii zimowych zorganizowano dwa cykle dwudniowych warsztatów artystyczno – rozwojowych dla dzieci i młodzieży.


 

 

Spotkania z przedszkolakami – w ramach edukacji środowiskowej i współpracy oraz promocji działalności Zespołu Grupowej Metody Pracy Socjalnej zaproszono pięć grup dzieci z dwu najbliżej sąsiadujących przedszkoli, które odwiedziły nas ze swoimi opiekunami i rodzicami. Dzieci zapoznały się z ideą pomagania oraz uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach i zajęciach artystycznych.

 

„Kolędowanie” – w okresie Świąt Bożego Narodzenia zaproszono rodziny na wspólne kolędowanie. W spotkaniu uczestniczyło łącznie 25 osób.

 

„Wszyscy śpiewamy pieśni patriotyczne” - 24 listopada 2015 r. rodziny uczestniczące w spotkaniach grupowych wraz z dziećmi spotkały się na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w celu wzmocnienia przypisanych do rodziny funkcji: kulturalnej, socjalizacyjnej, rekreacyjnej i ekspresyjnej. Za uczestnictwo w imprezie oraz aktywny udział dzieci w zorganizowanym konkursie przyznano nagrody rzeczowe.

 

„Na pomoc rodzinie 2015” – panel dyskusyjny dotyczący metod i form pracy socjalnej realizowanej z rodziną przeżywającą trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczej, połączony z promocją i działalnością nowo powstałego Zespołu Grupowej Metody Pracy Socjalnej. Spotkanie odbyło się 28 maja 2015 r. W panelu uczestniczyli zaproszeni goście, uczestnicy spotkań grup wsparcia wraz z dziećmi, pracownicy socjalni i asystenci rodziny, a także studenci pedagogiki na Akademii Humanistyczo – Ekonomicznej w Łodzi, którzy implementowali swój projekt organizując zajęcia dla dzieci. Impreza objęta była honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika.

 

„Na pomoc rodzinie 2016” - 19 maja 2016r. odbyła się konferencja zorganizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku pn. „Na pomoc rodzinie”.Wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rybnika. W tym roku wydarzenie zorganizowano w Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku – Niewiadomiu przy ul. Ignacego Mościckiego 3. W panelu uczestniczyło ponad 70 osób.


„Na pomoc rodzinie 2019”- dnia 04.04.2019 r. w Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku odbyła się piąta edycja konferencji, której tematem przewodnim była pomoc rodzinie z osobą zależną. Prelegenci poruszali tematy dotyczące relacji i emocji w pracy z rodziną, nowych trendów w pomocy społecznej, a także aktualnie realizowanych projektów na rzecz wsparcia osób i rodzin.


„Edukator” – spotkania informacyjno-edukacyjne dla nowych klientów Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku. Tematyka spotkań dotyczy: funkcjonowania systemu pomocy społecznej, zasad i form udzielania pomocy, oczekiwań Ośrodka względem świadczeniobiorców, zapoznania z ofertą wsparcia  stowarzyszeń i fundacji oraz działań realizowanych w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Kandydatów na spotkanie edukacyjne (maksymalnie 10 osób) wykazują pracownicy socjalni.

Galerie


Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej

Następny projektPoprzedni projekt

Kontakt

Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku
44-200 Rybnik, ul. Żużlowa 25,
tel.: (32) 42-211-11
email: ops@opsrybnik.pol.pl

Pozostałe informacje


Strona Przyjazna Niewidomym
Serwis http://opsrybnik.nazwa.pl spełnia wytyczne o dostępności WAI: A (WCAG 1.0 Priorytet 1) oraz Section 508.
2019 Copyright by OPS Rybnik
Agencja IArt